KadınlarPlatformu.Com

Odanızı Yeniden Dekore Etmiş Hissini Verecek 11 İpucu

Odanızı Yeniden Dekore Etmiş Hissini Verecek 11 İpucu

Evinizin görüntüsünden sıkılmaya mı başladınız? Yerlerine koyduğunuz mobilyalar  artık sizi tatmin etmiyor mu? Yenilikler yapmayı mı düşünüyorsunuz? Haklısınız. Artık odanın görüntüsünü değiştirip baktığınızda tekrar mutlu olma vaktiniz gelmiş. O zaman ne yapıyoruz? Hemen kafamızda kurduğumuz odayı eşimize/arkadaşımıza açıyoruz. Arkadaşımız destekliyor ancak para miktarını düşününce eşimiz elbette ki desteklemiyor. Ama biz yine de yaptırmaya başlıyoruz. Laminantlar değişiyor, oda baştan boyanıyor, belki bütçemiz müsaitse yeni bir koltuk takımı alınıyor. Hatta perdelere kadar değiştirenler bile var diyebiliriz.

Peki neden bu değişiklikleri yapıyoruz? Neden tek bir tane değişiklik tekrardan içimizi ısıtmaya, baktığımız zaman “güzel yaptım” dememize neden olmuyor? Cevap aslında çok basit. DEĞİŞİKLİĞİ NEREDE VE NASIL YAPACAĞIMIZI BİLMİYORUZ.

İşte bizim sorunumuz tam olarak da bu. Türkiye’de kaç insan dekorasyon dergilerini takip ediyordur? Hiçbirimiz tamı tamına takip etmez, ya da neler olup bitiyor bilmez. Ama bu yazıyla, biz size kendinizi mutlu etmeniz için yeni bir fırsat sunuyoruz. Bu vereceğimiz 11 ipucu ile aslında bir odayı tek bir hareketle ne kadar değiştirebildiğinize hayret edeceksiniz.

1. TUĞLADAN TAHTAYA

1

Tuğladan yapılmış orta yüzyıl modelinde bir şömineyi sahte bir ahır duvarıyla tekrar kaplamak bu odaya modern bir görünüm vermek için en uygun ve en ucuz yöntemlerden biri olmuş.

2.KALIN DESENLİ KİLİMİN GÜCÜ

2

Gördüğünüz gibi bir odaya yeniden düzenlenmiş hissini vermek yere bir kilim atmak kadar kolaymış. Değil mi?

3. TUĞLADAN ALÇIYA

3

Tuğladan bir şömineyi alçıyla kapatmak ve manto ile dolapları kapatmak bu odaya aniden çok modern bir hava katmış.

4. BOYAYIN

4

Eski moda tahta çekmecelerinizin rengini ve kulplarını değiştirmeniz odanızda yeni mobilya varmış hissi yaratacaktır.

5. NÖTR PERDELER

5

Gördüğünüz gibi sade/nötr perdeler takmak salonunuza bütün o şaşalı koltuklar ve kilimi örtpas etmeyecek şekilde oldukça güzel bir hava katıyor.

6. PARLAK RENK VE KALIN KUMAŞ

6

Gördüğünüz gibi yemek odası takımınızı tekrar boyamak ve koltuklarını tekrar kaplatmak size yeni bir yemek takımı vaat ediyor.

7. AYDINLATILMIŞ DOLAPLAR

7

Mutfak dolaplarınızı beyaza boyayarak, içerisine raf ekleyip çıkartarak veya kulplarını değiştirerek mutfağınızı baştan aşağı yenilemiş hissine kapılacaksınız. Mutfağı beyaza boyamanın faydalarından bahsetmiyoruz bile. Özellikle de küçük mutfaklı bayanlar için yapacağı genişlik hissinden vazgeçemeyeceğiniz kesin.

8. ÇAPRAZ ŞERİTLER VE RAFLAR

8

Fotoğrafta gördüğünüz bu çalışma köşesinin bir köşesini çapraz şeritlerle kaplamak ve biraz uyumlu olacak şekilde raf eklemek neler yapabiliyor görün istedik. Siz de bundan esinlenerek kendi şekillerinizi oluşturabilirsiniz.

9. 3 FARKLI TONDA BOYAMA

9

Tek düze olan yemek odası setleriniz can sıkıcı olmaya mı başladı? O zaman biraz renklendirmeyi deneyin. Gördüğünüz gibi evin yemek odası bölümü adeta baştan doğmuş.

10. DİKEY JALUZİLERDEN PERDELERE

10

Dikey jaluzileri perdelerle değiştirmek, odanın ışık alımını ve renk gösterimini komple değiştirmiş. Ayrıca pencerelerin daha büyük görünmesini sağlamış.

11. BÜTÜNDEN ŞERİTLERE

11

Fotoğrafta gördüğünüz üzere ev sahibi ilk başta holü daha aydınlık yapmak için sarıya boyamış. Ancak sonuçtan pek memnun kalmamışa benziyor. Meğer, ihtiyacı olan tek şey beyaz şeritlermiş!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica