KadınlarPlatformu.Com

Evime Girdiğimde Rahatlamak İstiyorum

Evime Girdiğimde Rahatlamak İstiyorum

Bir iş kadını olduğunuzu ve eve ancak akşam saatlerinde girebildiğinizi düşünün. Akşamları eve giriyorsunuz ve bir süre sonra eve girmek sizin rahatlamanıza neden olmuyor. Her eve girişinizde eviniz sizi daha çok boğmaya başlıyor. Nedenini hiç düşündünüz mü?

Yapılan araştırmalar sonucu evimizde kullandığımız renklerin başta bize güzel geldiği, ancak bir süre sonra rahatlatmadığı ortaya çıktı. Tasarımcıların pek çoğu “gündüz evleriniz seçtiğiniz renkle güzel durur ancak geceleri sizi boğmaya başlayabilir” diyorlar. Bunun nedeni pek çoğumuzun evimizde yanlış renk  kullanmamızdan kaynaklanmasıdır (veya yanlış yerde diyelim). Sizin için evinizi boyarken kullanabileceğiniz rahatlatıcı renklerden bir liste oluşturduk. Umarım kendinizi rahatlatmanızda biraz olsun payımız olur. İşte listemiz:

1. MOR

Purple-Interior-Design-2501-hbx-valspar-purple-royalty-de-th2

 

Şartlar ne olursa olsun mor her zaman dinlendirici olmuştur. Işık aldatmacaları yüzünden gözleriniz duvardan sekmez ve siz sadece rahat bir koltuğa gömüldüğünüz gibi mor renginin içine gömülürsünüz. Ayrıca odanızı oldukça geniş gösterir. Çünkü sınır çizgilerini görmek zordur. Bu da size daha çok boşluk hissi verir.

2. GRİ MAVİ

blue-gray-paint-color-ideas-living-room-23021602-hbx-benjamin-moore-blue-lace-de-mdn

Gri mavinin gri tonlarıyla oluşan bulutlu gölgesi bize daha çok yağmurlu bir gündeki sessizliği anımsatır. Yani sadece yatağınızda kıvrıldığınız ve dinlendiğiniz o anı. Her odayı sığınabileceğiniz bir yer gibi gösterir. Bu rengin daha fazla tesir etmesi için onu mavi veya grinin yoğun tonları ile kombine etmeyi denemelisiniz. Aynı zamanda somon veya koyu yeşille de oldukça göz kamaştırıcı olur.

3. AÇIK YEŞİL

Marvellous-Green-Themes-in-Mediterranean-Patio-Exterior-Design-Furnished-Light-Green-Gray-Striped-Bedding-Outdoor-Sofa03-hbx-c2-seedling-de-mdn

Verandanızda hasırdan bir sandalyede arkanıza yaslanıp oturduğunuzu hayal edin. Yeşilin en açıkları içinde bir yaz öğleden sonrasının sönük ve alacalı ışıklarını barındırır. Sakin kalmanızı sağlar. Ben buradayım diye bağırmaz, ancak yine de oradadır.

4. AÇIK PEMBE

pink-and-gray-via-decorpad04-hbx-farrow-ball-pink-ground-de-mdn

Evinizin en ışık alan noktasında bu  rengi kullandığınız zaman, pencereden tavana ve ordan da yere kadar uzanan ışığın ne kadar rahatlatıcı olduğunu farkedeceksiniz. Biliyoruz, şu an aklınıza “çok küçük kız çocuğu” işi diyebileceğiniz bir manzara geldi. Ancak bu rengi bir de gri ve tonlarıyla deneyin ve farkı görün.

5. GÖK MAVİSİ

Carlyle-crop02-hbx-benjamin-moore-blue-lace-de-mdn

Hiçbir şey, ama hiçbir şey yatak odasındaki gök mavisinden daha rahatlatıcı değildir. Herhangi bir renkle birleştirildiğinde, odanızda taze bahar esintisi ve oldukça sevimli bir hava oluşturur. Sadece deneyin, odanız gökyüzünden duvarlarıyla size adeta bir bahçe gibi gelecek.

6. YEŞİL MAVİ

green-colors-interior-decorating-ideas-906-hbx-ralph-lauren-willow-de-mdn

Bu renk, bazen oldukça soğuk hissettirebilen soğuk renkleri sıcak hale dönüştürmek ve renkleri solmadan yumuşatmak için yeterince gri tonlarıyla  karıştırılmıştır. Bu renk evinizdeki parkeleri ve tahtadan yapılma herhangi bir eşyayı oldukça belirginleştirir. Beyazlardan oluşan dekorasyonlarla da oldukça şık görünür.

7. GRİ LİLA

lilac-living-room07-hbx-benjamin-moore-winter-gray-de-mdn

İçindeki gri sizi hayal ettiğiniz huzurlu yerinize götürür ve odanıza sofistike bir hava verir. Eğer daha açık renklerle birleştirirseniz oldukça toy ve sevimli bir hal alabilir.

8. GRİ

gray-decor-room-808-hbx-sherwin-williams-conservative-gray-de-mdn

Sanırım bizi içine çeken şey bu rengin inceliği. Bizi saran şey, yumuşak ve sisli kalitesiyle bir okaliptüs yaprağının gümüşi gri yeşili. Koyu mobilyaları olan bir yemek odasında veya karara mermeri ile yapılmış bir banyoda oldukça zarif durur.

9. SICAK GRİ

Cosy-grey-and-warm-oak-living-room09-hbx-sherwin-williams-fawn-brindle-de-mdn

Verdiği organik his ile içinizi adeta sıcacık yapar. Gündelik, zarif veya rahatlatıcı olabilir. Yemek odasında sofistike bir ortam oluşturmak için kullanılabilir. Aynı zamanda yatak odanız için de oldukça rahatlatıcı olabilir.

10. MERCAN

gold-mirrors-coral-bedroom-bhg10-hbx-benjamin-moore-coral-gables-de-mdn

Bu renk oldukça sıcak ve davetkardır. Bize adeta güneşin parıltısını anımsatır. Doğal bir görünüm veren yatak örtüleri ve masa örtüleriyle harika bir kombinasyon oluşturur.

11. UÇUK MAVİ

living-room-decorating-ideas-blue-paint-color11-hbx-farrow-ball-pale-powder-de-mdn

Bu rengi herkes çok sever, hatta erkekler bile. Bu rengin açılımında mavi ile karışmış pek çok gri tonu vardır ve biraz kirli görünür. Evinizin her yerinde kullanabileceğiniz oldukça harika ve dinlendirici bir renktir.

12.DENİZ MAVİSİ

Light-Aqua-Bedroom-Ideas12-hbx-benjamin-moore-st-johns-bay-de-mdn

Deniz mavisi bize yaz aylarının o umursamaz ruhunu anımsatır. Özellikle bu renk tonu, bizi palmiyelerle döşenmiş ve dalgalar tarafından kucaklanmış tropikal sahillere götürür – yani bir banyo için oluşturulmuş harika bir resime. O harika plajda yatıyormuşçasına banyo küvetinin içinde uzanmayı kim istemez ki?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica