KadınlarPlatformu.Com

Küçük Banyolar İçin 6 Lavabo Fikri

Küçük Banyolar İçin 6 Lavabo Fikri

Hayalini kurduğumuz dünyada paralar ağaçlarda büyümeliydi ve bütün banyolar büyük olmalıydı. Ancak gerçek dünyada pek çoğumuz banyomuza fazla para dökmeden yer açmanın yollarını arıyoruz. Peki öyleyse banyoda bizi en çok rahatsız eden, en çok yer kaplayan şey nedir? Elbette lavabolarımızdaki aşırı genişlik. Hem bir faydası olmuyor, hem de çok yer kaplıyor demeyin. Aslında tamamı ile suç bizim. Banyomuza sadece zevkimize uygun olduğu için lavabo alma devri çoktan kapandı . Müstakil evlerin yerini apartmanlar, siteler almaya başladı. Artık  ayağımızı yorganımıza göre uzatma vaktimiz geldi.

Peki hangi banyoda hangi tarz lavabo kullanılmalı? İşte küçük banyosu olan hanımlara 6 akıllıca banyo lavabosu önerisi.

1.DUVARA MONTE EDİLMİŞ LAVABO

1

1940’ların ve 50’lerin yaygın olan banyo lavabo tipi. Lavabo ve musluk duvara monte edilerek yerden tasarruf sağlanmaya çalışılmış. Retro/Vintage tarzı banyolar için oldukça uygun olduğunu söylemek mümkün. Duvara monte edilen bu lavaboların genişliği 27-100 cm, derinliği ise 10-55 cm’e kadar değişebiliyor. Duvara monte edilen lavaboların verdiği alanı çeşitli şekillerde kullanmak mümkün. Belki üstüne bir dolap, altına bir çamaşır sepeti veya üstüne biraz raf koyarak altını da temizlik malzemeleri dolabınız yapabilirsiniz.

2. AYAKLI LAVABO

2

İyi görünümü için icat edene teşekkürü borç biliriz ki, ayaklı lavabolar bir asır boyunca bizim banyodaki en yaygın yer kurtarıcımızdır. Duvara monte edilen bir lavabo gibi, lavabo ve musluk duvara montelidir, ama aşağısı ayaklığı sayesinde yere kadar uzanır. Ancak tasarımcılara göre ayaklı bir lavabo kurmak biraz zorlayıcı olabilir. Borunun ayaklığın içine tam oturması gerekir, ayrıca ayaklığın boyu da boru sisteminin yüksekliğine göre ayarlanmalıdır. Ayrıca alttaki boşluktan yararlanamazsınız. Ancak yukarıya kuracağınız kullanışlı bir raf sistemi bu açığı örtebilir. Gerçekten çok küçük bir alanınız varsa köşeli ayaklı lavaboyu seçimleriniz arasında düşünebilirsiniz.

3. KONSOL LAVABO

3

Eğer ayaklı lavabo ve duvara monte edilen lavabonun verdiği boşluğu istiyor ancak altta da küçük bir rafım olsun diyorsanız konsol lavaboları kesinlikle gözden geçirmelisiniz. Bu lavaboda musluk ve lavabo yine duvara montelidir ancak altında 2-4 ayaklı bir destek ve raf bulunur, ki bu da size ekstra depolama yeri verir. Aslında dünyanın en iyi buluşlarından birisidir diyebiliriz. Ama dikkat edin, havalı bir banyo arıyor iseniz bu lavabo tercihiniz olmayabilir. Çünkü banyonuzun havasını bir balon gibi almaya oldukça meyillidir. (O çırpı bacakları sağolsun)

4. ADETA KÜÇÜK BİR TUVALET AYNASI

4

Eğer banyonuz oldukça küçük ise, herhalde dolap için yeriniz olmayacağını biliyorsunuzdur. O halde çok şanslısınız ki, piyasada oldukça ufak dar alanlı altına makyaj malzemelerinizi koyabileceğiniz banyo lavabolarımız var. Ancak sizi uyarmalıyım. Bu banyo dolapları öyle bir tasarıma sahip ki, almak için gittiğinizde ne kadar küçükse o kadar pahalı olduğunu farkedeceksiniz.

5.UZUN LAVABO

5

Banyom uzun ve dar diyorsanız ve banyoya 2 kişi sığamıyorsanız bu seçim tam size göre! Uzun ve ince, ayrıca iki musluklu bir lavabo düşünün. Görünüşüne bakacak olursak biraz vintage ama bir o kadar da modern görünüyor.

6. TUVALET KAPAĞI LAVABOSU

6

İşte size gerçekten ufak bir lavabo önerisi. Aslında bu öneriyi Japonlar için yapmamız gerekirdi. (Yaşadıkları evlerin banyolarını düşünürsek.) Ancak son zamanlarda yapılan binalarda da bu kadar küçük banyolar olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu lavabo modeli sizi hem yer derdinden kurtarıyor, hem de oldukça ucuz ve su tasarruflu. Nasıl mı?  Su kaynağını sifonda biriken sudan alıyor, siz elinizi yıkamayı bitirdikten sonra bütün o lavabodan akan su klozete akıyor ve klozetiniz tertemiz oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica