KadınlarPlatformu.Com

30 Yaşınızdan Sonra Evinize Almamanız/Evinizden Atmanız Gereken 15 Şey

30 Yaşınızdan Sonra Evinize Almamanız/Evinizden Atmanız Gereken 15 Şey

Bir yetişkin oldunnuz ve bir yetişkin gibi evinizi dekore etmenizin vakti geldi artık. 30 yaşınıza gelir gelmez tasarımcıların kesinlikle evinizden atmanız gereken şeyleri söylediği bir liste oluşturduk. Vaktiniz geldi, kurtulun şu çöplerden!

1. KANEPELER

FutonBlueBlackCover300068

Kanepeler en kötüleridir. Siz yaşlandıkça yatağınızın da daha yumuşak olması gerekir.” diyor Jonathan Adler.

2.GEÇİCİ MOBİLYALAR

189994-ayakkabilik2

Sıklıkla insanların hayalini kurdukları evlerine taşınıp kendileri dekore etmeye başlamadan önce basit bir şekilde evdeki boşlukları doldurmak için geçici mobilyalar aldıklarını görüyorum. Ancak 30 yaşınıza geldiğiniz zaman  artık zevkiniz için yaşamaya başlamalısınız, – beklemeyi bırakın, nereye giderseniz gidin yanınıza alabileceğiniz birkaç klasik parçaya yatırım yapın.” diyor Scot Meacham Wood.

3. TV STANDLARI

l_09216932

“TV’niz ile birlikte aldığınız standları derhal yok edin! Daha az kullanışlı ancak daha dekoratif birşeyler almanın vakti geldi artık!” diyor Lauren Buxbaum ve Sasha Adler (Nate Berkus Ortaklığı’nın yöneticileri).

4. DUVARA ÇERÇEVESİZ YAPIŞTIRILAN RESİMLER/POSTERLER

Posters

30 yaşınıza geldiğinizde kişisel çerçevelemeye para yatırmalısınız.” diyor tasarımcı Nicole Gibbons.

5. FLORESAN YER LAMBALARI

perimeter_modern_floor_lamp_-_blue_1

“Bu lambalar oldukça kör edici olabilir. Parlak ve yumuşak ışıklı yer lambaları kolaylıkla elde edilebilir ürünlerdir ve göze daha çok hoş gelirler,boşlukları güzel doldururlar ve cildiniz için harikalar yaratırlar.” demiş Buxbaum ve Adler. Güzel espri. Kurtulun şu lambalardan!

6.ÇIPLAK AHŞAP ZEMİNLER VE POSTA PULU BOYUTUNDA KİLİM ALANLARI

featured-artful-shabby-rug-for-kitchen-flooring-protection-from-splashes-and-scratches-fine-hardwood-flooring-and-smart-protections

Kilimler bir odaya serildiğinde o odadaki boşluğa hayat ve sıcaklık getirirler. “Kolay çözümü tercih etmektense, odanızın tutabileceği kadar büyük, ve odanıza doku,desen ve renk getirebilecek bir kilim bulmayı deneyin. Odanın bütün görünümünü nasıl değiştirebileceğine inanamayacaksınız!” diyor Buxbaum ve Adler.

7. UCUZ YATAK ÖRTÜLERİ

100x200tek

“Yaşınız ne olursa olsun ucuz yatak örtüsü almanın hiçbir iyi bahanesi yok. Ancak 30’larınıza bastığınızda kendinizde daha iyi davranmalısınız.” diyor Scott Meacham Wood.

8. DAĞINIK YATAK

daginik-yatak

“Sabah yatağınızı toplamak 60 saniyenizi alır ve güne daha tatmin olmuş bir şekilde başlamanızı sağlar.” diyor tasarımcı Ryan White.

9. PLASTİK TABAK ÇANAK VE SERVİS PARÇALARI

bigstock-plastic-cups-and-plates-580419-300x224

Buxbaum ve Adler‘a göre bunlar sadece çok gereksiz. (tabi bahçe partisi vermiyor iseniz.)

10. ANLAMLI ZANNETTİĞİMİZ ÇERÇEVELER

best_friends_photo_frame__86452_zoom

Evet evet, hani şu sizin ve en yakın arkadaşınızın en iyi arkadaşlar olduğunuzu ima eden yazılı çerçevelerden bahsediyoruz. “30 yaşınızda yanınızda taşıyabileceğiniz ebedi şeylere yatırım yapma vaktiniz geldi. Gümüş kaplama veya sofistike bir his veren ve evinizin dekorasyonuyla olumlu olabilecek diğer stilleri göz önünde bulundurabilirsiniz. ” diyor Gibbons.

11. AYNI ODADA FARKLI RENKTE DUVARLAR

renk-uyumu

“Boşluk arttırma yerine aslında tam tersini yapıyormuş hissi verir. Odak noktası oluşturmanın çok daha farklı yolları var.” diyor Buxbaum ve Adler.

12. ÜNİVERSİTE FESTİVALLERİNDEN ALDIĞINIZ VE ADETA EVİNİZDE SERGİYE SUNDUĞUNUZ SHOT BARDAKLARI

167984_192857330742979_118239594871420_641673_1850091_n

Eğer hala üniversitedeyseniz ve kız yurdunda veya öğrenci evinde yaşıyorsanız bu dekorasyon güzel olabilir.” diyor Gibbons.

13. BOŞ  ŞÖMİNE RAFI VEYA KİTAPLIK

decorate-the-fireplace

Oldu olacak bir de üstüne çerçeveler, dantelli örtüler ve aksesuarlar ekleyin tam dramatik olsun. “Boşluklarınızı daha ilginç ve eğlenceli objelerle doldurun.” diyor Ryan White.

14. SAHTE ÇİÇEKLER VE AĞAÇLAR

NEA1181-ZM-1

İşte bölüm diye buna denir. Onun adı sahte çiçekler ve ağaçlar değil, olsa olsa toz yuvası olur. Hepimizin yaptığı tek şeydir bu tarz birşeyi alıp eve yerleştirmek ve sonra tozunu almaya üşenmek. “Belli bir alanı yeşillendirmek için az su gerektiren canlı çiçekleri ve ağaçları tercih edin.” demiş White.

15. KOLTUKLARLA BİRLİKTE VERİLEN YASTIKLAR

Couch-Cushion-Fort-031

Her zaman tekdüze ve sıkıcıdırlar. “Farklı şekillerde, boyutlarda, desenlerde ve renklerde yastıklar almaya çalışın. Dekorasyonu bozmadan konsept oluşturun.” diyor White.

(Elle dergisinin röportajından esinlenilmiştir.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ