• 13 Şubat 2018
  • 375 kez görüntülendi.
10 Şubat Ehliyet sınav soruları yayınlandı! Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak?

10 Şubat Ehliyet sınav soruları yayınlandı! Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak?

10 Şubat Ehliyet sınav soruları, MEB’in ÖDSGM sitesinde yayınlandı. Sınavdan 2 gün sonra Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından yayınlandıktan sonra gözler MEB’in resmi web sitesine çevrildi; Ehliyet sonuçları, MEB’in resmi sayfasında ne zaman açıklanacak? Kurumdan resmi açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018’ilk Ehliyet -MSTAS- sınav soruları ve cevapları ÖDSGM sitesinde 13 Şubat 2018 tarihinde, saat 12:05 geçe yayınlandı. Sınavda toplam 50 soru sorulurken, sınava girenler için merak edilen sorulara cevap verildi: Dört yanlış bir doğruyu götürüyor mu, toplam kaç soruya doğruya cevap verildiğinde sınavdan geçiliyor.

10 Şubat Ehliyet sınav soruları yayınlandı! Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınavda her sorunun 2 puan değeri var. 50 soruda 50 puan yapan sınavda 100 puan kazanıyor. Sınavda dört yanlış bir doğruyu götürme uygulaması kullanılmıyor. En az 70 puan alan kişi, sınavı geçiyor. 70 puan alabilmek için sınavda 35 soruya doğru cevap vermek gerekiyor.

10 Şubat Ehliyet sınav soruları yayınlandı! Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖDSGM’nin ‘haberler’ sekmesinde sınav soruları ve cevapları yayınlandı. Sınav sorularını ve cevaplarını görerek kaç puan alındığı hesap edilebiliyor. TIKLAYINIZ =>> > Sınav sorularını ve cevaplarını görmek için tıklayınız
10 Şubat Ehliyet sınav soruları yayınlandı! Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı’nın takviminde bu sorunun cevabı açıklandı. Sınav sonuçları 22 Şubat 2018’de açıklanıyor. Sonuçların açıklanacağı saate dair bakanlıktan resmi bir açıklama gelmedi.

336
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica